Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa » Dla turystów » Dlaczego Gdynia Orłowo

Orłowo to dzielnica Gdyni, położona w południowej części miasta - na granicy Gdyni i Sopotu. Zamieszkiwana przez ponad 7 tysięcy mieszkańców jest zadbaną i bezpieczną miejscowością, o atrakcyjnym położeniu nad samym morzem. Zabudowę dzielnicy stanowią przede wszystkim kameralne, niskie, przedwojenne, jak i powojenne - budynki willowe. W ostatnich latach wybudowano tu, również kilka nowych osiedli o podwyższonym standardzie. Gdynia Orłowo doskonale nadaje się do wypoczynku wakacyjnego!

Początki Orłowa sięgają XIX wieku i są związane z założoną wówczas osadą rybacką. Od samego początku była to miejscowość wypoczynkowa. W okresie największej świetności (lata 30. XX w.), była ona bardzo znanym i chętnie odwiedzanym uzdrowiskiem (Orłowo Zdrój).

Uroków tego miejsca jest naprawdę wiele i nie sposób ich wszystkich wymienić. Przyjrzyjmy się zatem tym najistotniejszym, które szczególnie powinny przykuć uwagę gości.

Główną zaletą jest oczywiście dostęp do morza i przepięknych orłowskich plaż. Nie brakuje u nas, dziewiczych terenów, pokrytych lasem. Obszar jaki zajmuje środowisko naturalne w tej części Gdyni jest dość obszerny. Dlatego tym, którzy chcą odciąć się od codziennego gwaru i komercjalizacji, obecnych w dużych miastach, nasza niewielka i urocza dzielnica na pewno przypadnie do gustu. Cisza, spokój i odpoczynek są tutaj gwarantowane.

Szczególną wizytówką plaży w Orłowie jest, znajdujące się tu molo oraz znany w całej Polsce, Klif Orłowski. Wzdłuż niego przebiega nadmorska oraz leśna trasa spacerowa do Centrum Gdyni i Sopotu. Od kilku lat na plaży orłowskiej funkcjonuje, również Letnia Scena Teatru Miejskiego, czynna w lipcu i sierpniu. Na terenie plaży znajduje się także, odcinek plaży strzeżonej przez ratowników, gdzie można w sposób bezpieczny zażywać kąpieli słonecznych.

Kolejnymi ciekawymi miejscami, wartymi polecenia są m.in.: Domek Żeromskiego, wieża widokowa, dawny Dom Zdrojowy, zabytkowy dworek w Kolibkach z pięknym parkiem, gdzie organizowane są imprezy plenerowe. Mamy tu mnóstwo alejek, urokliwych zakątków, tras spacerowych i rowerowych, gdzie można wypocząć i cieszyć kontaktem z przyrodą.

Znajdzie się tutaj także, coś dla zwolenników aktywnego wypoczynku - szkółka jazdy konnej, Park linowy, malownicze trasy rowerowe oraz spacerowe. To tylko niektóre z atrakcji tego miejsca! Tu znajduje się pełen wykaz orłowskich atrakcji >>

Pobyt w Gdyni Orłowo pozwoli na wypoczynek, przy jednoczesnym zwiedzeniu całego Trójmiasta. Stąd mamy około 30 minut spacerem do Centrum Sopotu (5 km), jak i Centrum Gdyni (4 km). W promieniu kilkuset metrów znajduje się, również komunikacja miejska (połączenia autobusowe, trolejbusowe i kolejowe - „Szybka Kolej Miejska”).

W Orłowie nie zobaczymy ulic o charakterze typowo handlowym. Dla tych, którzy tego szukają, polecamy np. Centrum Handlowe „Klif” w Gdyni, gdzie prócz sklepów znajdują się punkty gastronomiczne oraz usługowe.

W okresie niepogody plażowej, znajdą Państwo dużo aktywnych form wypoczynku i spędzenia wolnego czasu.


________


Artykuły powiązane:


- Plan turystyczny >>

- Atrakcje Gdyni Orłowa >>


- Trasy rowerowe Gdynia Orłowo >>


- Plaża i morze Gdynia Orłowo >>


- Plaża dla psów  - jak się sprawdza? >>


- Co i gdzie dla smakoszy? Spacerkiem po orłowskich restauracjach, barach i kawiarniach >>


- Najlepsze noclegi w Orłowie: Domy Gościnne RAIDO >>


- Zdjęcia Gdynia Orłowo >>20.07.2011


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,