Tu jesteś: Strona startowa

Wbrew powszechnej opinii, jesień życia nie oznacza nobliwej stagnacji lub przekroczenia granicy wyznaczającej kres przygód, atrakcji i czerpania radości z życia. Realia całkowicie mijają się ze stereotypami. Warto pozbyć się skorupy sztampowych schematów, które – jak  zwykle – nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, czego znakomitym przykładem są członkowie orłowskiego Klubu Seniora - ludzie pełni energii i zapału.


Seniorzy orłowscy są bardzo aktywnymi ludźmi. –mówi animatorka placówki, pani Barbara Rudko -Spacerują z kijkami i bez, obchodzą w gronie klubowiczów imieniny, urodziny, rocznice ślubu, jeżdżą na rajdy rowerowe, chodzą na rajdy piesze, wystawy, wernisaże, do kina, do teatrów, studiują na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Mają swój własny coroczny Spływ Kajakowy - wpisany na krajową listę kajakowych spływów.  Tańczą, gimnastykują się, uczą obsługi komputera w ramach projektu – Polska Cyfrowa Równych Szans, śpiewają, malują, spotykają się z dziećmi i młodzieżą,  pisarzami, poetami,  ciekawymi ludźmi.

Ale to nie wszystko, na co ich stać. Seniorzy udzielają się społecznie, czynnie włączając się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy , organizując pokaz tańców świata, w tym również Latino oraz wspólne biesiadne świętowanie. Poświęcają się działaniom wspierającym przedsięwzięcia na rzecz mieszkańców.

Uczestniczą w ważnych wydarzeniach miasta, Targach Seniora. – opowiada pani Basia -Współpracują z innymi instytucjami, na przykład z „Towarzystwem Polska – Niemcy” z Gdańska, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Wejherowie, Towarzystwem Przyjaciół Orłowa, orłowskim przedszkolem, z Centrum Współpracy Młodzieży, Teatrem 4Miasto... To dopiero aktywność! Sama nie zdawałam sobie sprawy, ile tego jest!

Jedno jest pewne: w Domu Seniora można zarazić się uśmiechem, pasją, przedsiębiorczością i pozytywnym podejściem do ludzi.  Zwolenników stateczności w ujęciu tradycyjnym niech nie dziwi fakt, że koleje losu toczą się wprost przeciwne do utartych schematów.  Jak na złość – tradycyjnie.


Siedziba klubu - ul. Orłowska 66, 81-542 Gdynia (dawna apteka na ul. Orłowskiej)

tel. 58 624-82-66

Animator klubu - p. Barbara Rudko

Aktualny program tygodniowy i godziny otwarcia Klubu >>________

E.P.


11.01.2014Artykuły powiązane:

Jak powinna wyglądać plaża idealna dla seniora >>

Seniorzy lubią "Sex dla opornych" >>


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,