Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

Małe punkty handlowe i usługowe powstaną w kompleksie Nowe Orłowo, który realizowany zbiegu ulicy Orłowskiej i alei Zwycięstwa.

 

Nowe Orłowo to nowoczesne choć kameralne osiedle, najnowsza inwestycja w naszym mieście firmy Invest Komfort. Mieszkania które tu powstają mają być przestronne i dobrze nasłonecznione. Przyszli mieszkańcy będą mieć do wyboru lokale od jednego do pięciu pokoi. Projekt architektoniczny zakłada, że w budynku, obok przestronnych balkonów i tarasów znajdą się ogrody na dachu i małe ogródki przydomowe przedzielone żywopłotem.

 

Do dyspozycji mieszkańców ma być zespół rekreacyjny z salą fitness, saunami, a także specjalnie zaaranżowana przestrzeń wypoczynkowa. Mimo, że inwestycja jest w trakcie budowy, już prowadzona jest sprzedaż poszczególnych apartamentów.


Sprzedawane są również powierzchnie na parterze niektórych budynków, które przeznaczono na lokalne handlowe. Nie wiadomo jeszcze jakiego rodzaju działalność będą prowadzić przyszli najemcy: - Nie mamy takich informacji – powiedziała nam Iga Marmołowska z działu marketingu firmy Invest Komfort. – Ponieważ są to lokale średniej wielkości, można więc wnioskować, że nie powstanie tam żaden duży supermarket.
Tymczasem to właśnie supermarketu brakuje w tej dzielnicy, jego brak może być szczególnie odczuwany w najbliższym okresie w związku z upadłością sieci delikatesów Bomi, które miały swój sklep w centrum handlowym Klif.

 

Być może w kompleksie Nowe Orłowo powstaną kameralne kawiarnie, lodziarnie, niewielkie sklepy. Sieciowe punkty z małą gastronomią masowo wyprowadzają się z galerii handlowych i chętnie szukają lokalizacji w apartamentowcach. Przewagą Nowego Orłowa jest lokalizacja – okolica jest chętnie odwiedzana przez turystów,  z drugiej strony oferta gastronomiczna jest w tym rejonie stosunkowo uboga.

 

Wyżej, nad placówkami handlowymi planowane są lokale z przeznaczeniem pod działalność usługową. Zazwyczaj w takich punktach chętnie lokują się gabinety lekarskie, stomatologiczne, kancelarie adwokackie,  bądź niewielkie firmy.


Zakończenie inwestycji jest planowane na wiosnę 2014 roku. Sprzedaż mieszkań, lokali usługowych i apartamentów trwa już teraz. Zdaniem analityków rynku, mieszkanie w takiej lokalizacji może być dobrą lokatą kapitału, jego wartość bowiem będzie rosła.

 

______________

A.M.

 

20.11.2012

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,