Tu jesteś: Strona startowa


W sobotę 7 grudnia na terenie stajni Parku Kolibki nastąpiła inauguracja pierwszej edycji cyklicznych targów produktów regionalnych – JadłoStajnia.

Impreza odbywać się będzie co drugą sobotę. W ofercie znajdzie się bogaty wybór żywności pochodzącej z lokalnych gospodarstw ekologicznych. Celem organizatorów wydarzenia – firmy Haczet, jest między innymi integracja miejscowej społeczności, i stwarzanie mieszkańcom okazji do spotkań w miłej, rodzinnej atmosferze:

Chcemy zachęcić gdynian do sobotnich wycieczek rowerowych czy wspólnych rodzinnych spacerów po Parku Kolibki. A przy okazji do zakupu świeżych, zdrowych warzyw i owoców z pobliskich gospodarstw rolnych, ziół i przypraw, domowych przetworów i pieczywa, a także serów, wędlin czy miodów od małych i sprawdzonych producentów z całej Polski” – deklarują autorzy przedsięwzięcia.

JadłoStajnia powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie amatorów zdrowej żywności, którzy dopytywali się o możliwość zakupu towarów udostępnianych w ramach oferty kiermaszu Dary Ziemi. W odróżnieniu od Darów, nowa impreza będzie miała chakarter kameralny. Znajdą się na niej wyłącznie wyselekcjonowane produkty.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono trzech wystawców z Kaszub. Dodatkową atrakcją staną się degustacje, pokazy kulinarne i warsztaty odnoszące się do problematyki zdrowego żywienia oraz cykliczne prezentacje przysmaków z Francji,  Włoch, Hiszpanii czy Grecji.

„Zawsze będziemy się starali tworzyć miłą, rodzinną atmosferę i w zależności od pory roku inspirować naszych klientów różnorodnością kulinarną” – obiecują twórcy JadłoStajni.

Goście będą mogli raczyć się grzańcem i ciepłą kawą, a gdy zrobi się cieplej, zasiąść na polanie lub skorzystać z przejażdżek na konikach należących do właścicieli pobliskiego Adventure Parku.

JadłoStajnia wraz z bio–ryneczkiem BoZeWsi odbywającym się na terenie oliwskiego Domu Zarazy stanowią rezultat dynamicznie rozwijającego się trendu zdrowego żywienia. Pomimo wysokich cen, zapotrzebowanie na produkty ekologiczne wciąż rośnie.

„Bio-bazary są teraz na fali, co bardzo cieszy, bo moda na zdrowe żywienie to trend, który powinien być jak najsilniejszy. Warto pamiętać, że w Gdyni modę na eko-produkty i slow food lansujemy już od 20 lat dzięki imprezie Dary Ziemi, która tu właśnie, do Parku Kolibki rok rocznie we wrześniu przyciąga tysiące mieszkańców Trójmiasta” – mówi Agata Gierjatowicz, prezes firmy Haczet, organizatora Darów Ziemi.

Na terenie parku tradycyjnie udostępniony zostanie komfortowy parking dla klientów targu.


Miło nam poinformować, że nasz portal obejmuje imprezę patronatem medialnym.


____________________________

E. Podlasińska
Dodaj komentarz

Galerie tematyczne

Pogoda

Zachmurzenie

5°C

Gdynia

Zachmurzenie
Wilgotność: 100%

Legenda i historia Gdyni Orłowo


Legenda Gdyni Orłowo

6 stycznia 1666 roku, w dniu święta Trzech Króli, w okolicy wsi Kolibki miał miejsce opisany poniżej przypadek:

„Wówczas liczni rybacy stojący na brzegu ujrzeli w powietrzu dwa walczące ze sobą owięcej

 

O Serwisie GdyniaOrłowo.pl

Nasz portal jest serwisem wielotematycznym, którego głównym celem jest promowanie dzielnicy Gdynia Orłowo, oraz całego regionu. Dokładamy wszelkich starań by każdy, zarówno lokalna społeczność jak i wszystkie osoby zainteresowane Gdynią, znalazły w nim nie tylko rzetelne i kompleksowe informacje nawięcej

 

 

O nas

Głównym powodem dla którego stworzyliśmy portal o naszej dzielnicy była potrzeba zebrania w jednym miejscu wszystkich informacji o Gdyni Orłowo, po to, aby zgromadzoną wiedzą podzielić się z jak największą liczbą mieszkańców Orłowa.

Dlaczego to robimy? Ponieważ dostrzegamy nie tylko niewątpliwy urok i zalety dzielnicy, lecz przede wszystkim ogrom szans i możliwości, przed którymi ona stoi.

Gdynia Orłowo to dzielnica z wielkim potencjałem, a my przyjęliśmy za cel pomóc „rozwinąć jej skrzydła”, tak aby stała się miejscem w którym nie tylko warto spędzić weekend czy wakacje, ale i żyć.

Jesteśmy dumni z naszej dzielnicy, a chcemy być jeszcze bardziej!

W naszym serwisie znajdą Państwo: aktualne wydarzenia i informacje, atrakcje, noclegi w Gdyni, nieruchomości w Gdyni, oferty pracy, ogłoszenia drobne, forum mieszkańców oraz opinie naszych czytelników.

Jednym słowem to wszystko co w Orłowie się dzieje i dziać będzie.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,