Tu jesteś: Strona startowa

W maju bieżącego roku została stworzona pierwsza, całoroczna plaża dla psów, która mieści się w naszej dzielnicy, nieopodal Kolibek.


Plaża w tym miejscu jest widocznie oznakowana i znajduje się na niej Regulamin Gdyńskich Plaż. Regulamin nakazuje użytkownikom plaży sprzątanie po swoich zwierzakach niezależnie od faktu, iż w sezonie będzie ona codziennie sprzątana, podobnie jak inne gdyńskie plaże.


W ponad miesiąc od oddania „psiej plaży” do dyspozycji czworonogów i ich właścicieli, nasza redakcja postanowiła sprawdzić jak funkcjonuje oraz czy obawy mieszkańców o nieczystości się sprawdziły.


Na wyznaczonym 100-metrowym odcinku plaży spotkaliśmy zadowolonych właścicieli z psami, które wesoło hasały po piasku. Zapytaliśmy się ich, co sądzą o tym pomyśle oraz czy mają jakieś uwagi, co do organizacji tej strefy.

Jak się okazało, nie tylko mieszkańcy Orłowa korzystają z możliwości spędzania wolnego czasu z pupilami nad samym morzem. Spotkaliśmy turystów, Gdynian, a także mieszkańców okolicznych miast, którzy specjalnie, nawet kilka razy w tygodniu przyjeżdżają tu z Gdańska, Sopotu, a nawet z Wejherowa. A wszystko po to, by uszczęśliwić swoje zwierzaki.


Wszyscy pytani przez nas właściciele czworonogów zauważają te same problemy, a są nimi:
- brak oznakowania dojścia do wyznaczonego odcinka plaży, zarówno od strony Kolibek jak i od strony ul. Przebendowskich,
- brak parkingu od strony ulic Przebendowskich oraz Świętopełki,
- całkowity brak dystrybutorów z torebkami na psie odchody(!) Najbliższe są w Parku Kolibki oraz na ul. Przebendowskich (wejście na Promenadę Królowej Marysieńki),
- zbyt mało śmietników na plaży dla psów (jest tylko jeden),
- 100-metrowy, wyznaczony odcinek plaży jest zdecydowanie zbyt mały. W weekendy robi się na nim naprawdę tłoczno,
- brak ławeczek.


Ale oczywiście zauważają również plusy:
- jest to spokojne miejsce, gdzie psy nikomu nie przeszkadzają,
- panuje w nim życzliwa i pozytywna atmosfera,
- jest czysto! Każdy sprząta po swoim psie (jest to prawda. Pomimo braku dystrybutorów, plaża jest czysta),
- brak jakichkolwiek nieprzyjaznych spojrzeń i obaw, że psy się pogryzą – znak, że psią strefę odwiedzają odpowiedzialni właściciele.


Pozytywnie również reagują osoby bez psów spacerujący lub biegający wzdłuż brzegu.


W lipcu na wysokości pomnika 2 Morskiego Pułku Strzelców w Kolibkach ma powstać również specjalna, ogrodzona sfera dla psów ze sprzętem do tresury, ławkami, dystrybutorami z woreczkami na psie nieczystości oraz koszami na śmieci. Obiekt będzie sprzątany przez miasto.


Zarówno plaża jak i wybieg dla psów w Gdyni Orłowo są częścią gdyńskiego programu edukacyjno-informacyjnego „Pies w wielkim mieście”, realizowanego od 2009 roku.


_____________________

P.K.


Zobacz artykuły powiązane:

Dobra wiadomość dla właścicieli psów!


18.06.2012

            

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,