Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo » Renowacja pałacu przy ul. Folwarcznej
Renowacja zespołu pałacowo - parkowego przy ul. Folwarcznej wzbudza zrozumiałe zainteresowanie mieszkańców Orłowa. Chcielibyśmy, by miejsce to, obok klifu, Promenady Królowej Marysieńki i orłowskiego mola, stało się rozpoznawalną w kraju wizytówką dzielnicy. Dlatego zwróciliśmy się do inwestora z pytaniami dotyczącymi stanu zaawansowania prowadzonych tam prac renowacyjnych i rewitalizacyjnych.


Renowacja zabytkowego dworku w Gdyni Orłowie przy ulicy Folwarcznej,
to jedna z kluczowych inwestycji Przedsiębiorstwa Budowlanego Górski, która już niebawem zmieni się w centrum konferencyjno - szkoleniowe. Dodatkowo w sąsiedztwie powstał nowy budynek oficyny, który w naziemnych kondygnacjach będzie dysponował zapleczem noclegowym dla centrum, natomiast w dolnej części budynku będzie znajdowała się strefa relaksu z basenem, SPA itd. Projekt zakłada również rewitalizację przylegającego parku o powierzchni 2 hektarów. Planowany termin zakończenia wszystkich prac, to koniec 2014 roku.

W parku pojawi się nowa sieć alejek, mała architektura, klimatyczne oświetlenie,
czy efektowna fontanna. Zachowana zostanie również roślinność, tak by nie naruszyć aktualnego kształtu parku. Miejscami planowane są nowe nasadzenia niskiej zieleni, uzupełnienie humusu, czy posianie trawy, jednak wszystkie te prace prowadzone są ściśle
we współpracy z konserwatorem zabytków.

Gruntowną metamorfozę przejdzie także staw - element charakterystyczny tego miejsca. Obecnie zbiornik został już wybagrowany, gdyż był bardzo zaniedbany i zalegała w nim ponad metrowa warstwa szlamu. Następnie wzmocniono dno stawu, na którym położono warstwę żwiru, specjalną folię i kamienie. Staw został także podzielony na dwie części, które rozdziela specjalna grobla, dzięki temu będzie mógł służyć jako zabezpieczenie w przypadku silnych opadów deszczu.

Deweloper planuje by park był otwarty dla mieszkańców, tak jak to ma miejsce obecnie. Dzięki temu będzie można po nim swobodnie i bezpiecznie spacerować, gdyż zostanie on objęty monitoringiem. Dzięki gruntownej rewitalizacji i uprzątnięciu terenu parku przez dewelopera miasto zyska nową, bardzo atrakcyjną i otwartą dla mieszkańców zieloną przestrzeń w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Gdyni.


Dziękujemy za przekazane informacje.


_____________

E.J.


02.06.2014


Artykuły powiązane:


- Orłowskie zabytki - czy wszystko już stracone? >>


- Bloki mieszkalne na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Orłowie przy ulicy Folwarcznej? >>


- Galeria zdjęć z castingu do etiudy studenckiej w Gdyńskiej Szkole Filmowej 2011 rok - ul. Folwarczna >>Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,