Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa


W sobotę 7 lipca odbyło się Święto Orłowa - Piknik rodzinny w Gdyni Orłowo, którego organizatorami byli Miasto Gdynia oraz Rada Dzielnicy Orłowo.


Na orłowskiej plaży, przy molo odbyły się eliminacje Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, w których wzięło udział 59 osób w tym 26 seniorów (powyżej 16 roku życia) i 33 juniorów. Najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku a najstarszy 88 lat. Każdy z zawodników otrzymał imienny certyfikat z udziału w eliminacjach. Pierwsza trójka juniorów i seniorów otrzymała puchary a pierwsze miejsca otrzymały od Stena Line dwuosobowy rejs do Szwecji promem. Pierwsze miejsce w grupie juniorów zajęła Patrycja Kasprzyk a w grupie seniorów Marta Pyra. Mistrzostwa w poławianiu bursztynu odbędą się 14-15 lipca w Jantarze.


W trakcie imprezy odbyło się wręczenie pamiątkowych odznak „Gdynia Orłowo”. Odznaka pamiątkowa „Gdynia Orłowo” jest zewnętrznym symbolem pracowitości i aktywności ludzi szczególnie zasłużonych dla dzielnicy Orłowo. Celem jej nadawania jest uhonorowanie zaangażowania na rzecz dzielnicy Orłowo, jak również podnoszenie rangi Orłowa.


W tym roku uhonorowani zostali:


- Barbara Rutko - animator Klubu Seniora "Orłowo"

- Michał Erszkowski - malarz, rysownik, muzyk

- Elżbieta Olska - pielęgniarka w orłowskich szkołach

- Kazimierz Małkowski - autor wielu przewodników po Gdyni, jak i całym Trójmieście, działacz "Towarzystwa Miłośników Gdyni"

- Ewa Zienowicz - była radna Orłowa, współautorka i organizatorka Wigili dla ubogich Orłowian

- Bogumił Żurawski - inicjator powołania Rady Dzielnicy Orłowo oraz były radny Orłowa.


W programie były również:


- rodzinny turniej piłki siatkowej na plaży
- konkurs budowania zamków z piasku
- animacje dla dzieci Fundacji Bomalihu - budowanie mini molo i morskich stworzeń, malowanie buziek dzieciaków, bańki mydlane.

- malowanie na kartonach

- konkursy taneczne oraz gry i zabawy dla dzieci

- pokazy ratownictwa medycznego

- koncert Polish Polka Orchestra – Big-Bandu Wydziału Rozrywkowego Akademii Muzycznej w Gdańsku


____________________

P.K.


Artykuły powiązane:

Święto Orłowa >>


07.07.2015


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,