Tu jesteś: Strona startowa

20 lutego 2015 rozpoczęła się rozbiórka byłego ośrodka sanatoryjnego przy ulicy Zacisznej. Rozbiórką zajmuje się firma PPHU GLOBALDEX Jadwiga Sikorska i Wojciech Kamiński Sp. J.

Firma GLOBALDEX działa na polskim rynku już od kilku lat i specjalizuje się w rozbiórce obiektów budowlanych.

Obecnie teren rozbiórki jest zabezpieczony z każdej strony metalowym płotem i obowiązuje zakaz wstępu.


Jak wynika z nieoficjalnych informacji Inwestor się zmienił i otrzymał już stosowne pozwolenia na rozbiórkę.


Według prezentowanych projektów z 2013 roku zmianie również ulegnie ulica Zaciszna, ponieważ  zostanie poszerzona do 5 metrów ale dopiero po zbudowaniu hotelu.


Planowane działania odbywają się na obszarze bardzo intensywnie zabudowanym. Prowadzenie robót inwestycyjnych będzie niezwykle skomplikowane i może rodzić wiele konfliktów z sąsiadami, dlatego już na etapie projektowania Inwestor starał się znaleźć rozwiązania łagodzące potencjalne konflikty. Dodatkowo specyfika tego miejsca wymaga prowadzenia prac poza sezonem letnim - turystycznym.


Praca ciężkiego sprzętu i hałas również nie przyniosą popularności tej inwestycji wśród mieszkańców Orłowa. Niestety, takie ryzyko jest wpisane w każdą większą, skomplikowaną inwestycję.


Z informacji, których udzielił Radny Dzielnicy Grzegorz Baczul - Rada Dzielnicy nie została poinformowana o rozpoczęciu jakichkolwiek prac rozbiórkowych ponieważ jest to teren prywatny inwestora.


Inwestycja ma również niewątpliwe plusy, dzięki niej zakończy się zakłócanie ciszy nocnej i wandalizm w tamtym rejonie oraz zniknie kolejna niszczejąca i niebezpieczna ruina z naszej dzielnicy.


Zachęcam do zapoznania się z wywiadem dotyczącym  projektu nowego hotelu z 2013 roku >>


Serdecznie dziękuję mieszkańcom za czujność i kontakt z Redakcją!


______________

P. K.


20.02.2015Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,