Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

W ramach rozdysponowywania kapitału budżetu inwestycyjnego, Rada Dzielnicy Orłowo zdecydowała się przeznaczyć  część środków na renowację kościoła oraz remont ulicy Sterników. O szczegółach decyzji i realizacji obu projektów opowiada szefowa biura Rady, pani Joanna Statuch.

Skąd pochodzą środki na renowację kościoła w Orłowie?

Temat dofinansowania renowacji kościoła pojawił się na ostatniej sesji, w związku z prośbą proboszcza parafii orłowskiej. Generalnie Rady Dzielnic nie mogą dofinansowywać instytucji kościelnych. Jednak kościół w Orłowie posiada status zabytku miejskiego, a na jako taki środki gminne mogą być przeznaczone.

Przewodnicząca Zarządu zgłosiła wniosek i poddała temat pod dyskusję. Plan finansowy Rady Dzielnicy na rok 2014 został  już wcześniej rozdysponowany, dlatego Przewodnicząca wyszła z koncepcją ewentualnego przeniesienia środków z realizacji innego projektu. Podjęto decyzję o przychyleniu się do wniosku. Kwota 5 tysięcy złotych została zdjęta z innego zadania i przeznaczona na dofinansowanie remontu kościoła.

Dlaczego ulica Sterników została wytypowana do remontu?

Ulica Sterników jest przebudowywana w ramach tak zwanego Budżetu  Inwestycyjnego na lata 2011-2014.
W momencie  gdy budżet wchodził w życie, Rada Dzielnicy ustaliła sporą listę zadań, które należałoby na terenie Orłowa zrealizować w pierwszej kolejności. Chodziło głównie o projekty dotyczące nie tyle remontów, co budowy ulic od podstaw, włącznie z chodnikami, burzówką i kanalizacją.
Wydział Inwestycji przygotował metryki tych zadań, czyli wycenił koszt ich realizacji. Po otrzymaniu metryk okazało się, że wartość większości wskazanych robót przekroczyła możliwości budżetu inwestycyjnego Rady, który opiewa na kwotę około 850 tysięcy złotych.
Ulica Sterników jest ulicą krótką, w związku z tym mieściła się  w puli finansowej przyznanej Radzie Dzielnicy. W zasadzie o wyborze obszaru zadecydowały względy ekonomiczne.
W lipcu 2013 roku przedstawiciele Wydziału Inwestycji podpisali umowę na wykonanie dokumentacji projektowo –kosztorysowej. Termin jej realizacji określono na 7 kwietnia 2014 roku. Do tego czasu  projektant musi wywiązać się ze zobowiązania.

Kiedy upływa ostateczny termin wykonania wszystkich prac?

Budżet Inwestycyjny określano na lata 2011-2014, toteż finalizacja prac powinna nastąpić w roku 2014. Z drugiej strony, kadencja Rady Dzielnicy dobiega końca, a dokumentację otrzymamy dopiero w kwietniu. Dlatego przypuszczam, że realizacja zadania przesunie się na kolejną kadencję Rady.

Ile wynoszą koszty robót?

Kwota  umowy na dokumentacji projektowo-kosztorysowej, to 66 tysięcy 420 zł.
Dziękuję bardzo za rozmowę.________

E.P.


07.04.2014


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,