Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

Nowy komisariat mają do dyspozycji mieszkańcy Orłowa. Na ulicę Korczaka już od lutego przenoszą się nasi dzielnicowi.


Komenda Miejska Policji w Gdyni od zawsze dzieliła Orłowo między dwa komisariaty – Karwiny i Redłowo. Pod ten ostatni podlega większość ulic naszej dzielnicy, między innymi te zlokalizowane w okolicy Alei Zwycięstwa, Wrocławskiej, Placu Górnośląskiego. Właśnie ten komisariat od kilku dni ma nową siedzibę – z ulicy Wachowiaka, gdzie do tej pory mieściła się siedziba komisariatu, policjanci przenieśli się do nowoczesnego budynku przy ulicy Korczaka.


To kolejny etap inwestycji realizowanych przez Komendę Miejską Policji w Gdyni. Na modernizację czeka jeszcze tylko jeden komisariat, jednostka na Witominie.
Nowy komisariat powstał w ekspresowym tempie, od września 2011 roku. Jego realizacja kosztowała 6 mln 750 tysięcy złotych. Ponad milion dołożył gdyński samorząd.
Policjanci, których przy ulicy Korczaka pracować będzie sześćdziesięciu, mają do dyspozycji 80 pomieszczeń. Taki rozkład ma zapewnić komfort nie tylko funkcjonariuszom, ale przede wszystkim interesantom. Poza mundurowymi, w nowym komisariacie znajdzie się miejsce dla czterech cywilnych pracowników policji.


- Wszystkie pomieszczenia są bardzo nowoczesne – opowiada komisarz Michał Rusak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji. – Na miejscu jest też specjalny pokój do przesłuchiwania dzieci, tak wyposażony, aby oszczędzić najmłodszym traumy związanej z kontaktami na policją.


Policjanci już zaczęli przeprowadzkę, potrwa ona kilka dni. Zmieni się tylko siedziba, telefony mają pozostać bez zmian. Zmieni się również oficjalna nazwa jednostki – z Komisariatu Redowo na Komisariat Wzgórze Świętego Maksymiliana. Taki sam pozostaje zasięg placówki i rejony podlegające poszczególnym dzielnicowym.

Budynek przy Wachowiaka w którym do tej pory mogliśmy załatwiać interesy związane z policją ma być wyremontowany i przeznaczony na mieszkania.


Na stronie Komedy Miejskiej Policji, widnieje wykaz dzielnicowych z numerami telefonów – aby sprawdzić, który obsługuje dany rejon wystarczy wpisać adres. Publikowane są również służbowe telefony komórkowe dzielnicowych, które pozwalają na szybki kontakt.


Już wkrótce dzielnicowi odpowiadający za poszczególne ulice naszej dzielnicy zagoszczą w naszym portalu – mieszkańcy będą nie tylko mogli ich bliżej poznać, ale również za naszym pośrednictwem zadawać im pytania.__________

A.M.


29.01.2013


Źródło zdjęcia: http://www.gdynia.pl/


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,