Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa


Budżet Rady Dzielnicy i wydawanie środków przez Radnych na poszczególne zadania od zawsze w naszej dzielnicy powodował duże emocje. Może dlatego, że wszyscy chcemy aby żyło nam się lepiej? Ale nie zapominajmy, że Orłowo to bardzo rozległa dzielnica i każdy musi iść na ustępstwa.

Środki finansowe jakie otrzymujemy od Miasta są podzielone na dwa rodzaje: środki remontowo-inwestycyjne przyznane na lata 2012-2014 oraz środki na działalność dzielnic (co roku Rada Dzielnicy uchwala Plan Finansowy na dany rok). Wysokość przyznanych pieniędzy zależy o liczby mieszkańców na stałe zameldowanych na terenie każdej z dzielnic.

Rada Dzielnicy jako przedstawiciele mieszkańców, których sami wybraliśmy, podejmuje uchwały w sprawie wykorzystania środków. Często w sprawach ważnych, bądź przeznaczania dużych kwot na jakieś zadanie, organizowane są konsultacje społeczne. Tu głosem wielu mieszkańców przemawiamy, że konsultacje społeczne są bardzo słabo nagłaśniane tj. Informacje Rady i Prezydenta Gdyni "Ratusz", ogłoszenia parafialne w kościołach i kaplicach. Nasz portal jest niezależny, jeżeli uzyskuje informację od Rady Dzielnicy o ważnych przedsięwzięciach w tym konsultacjach społecznych to również je nagłaśnia.

Środki finansowe na działalność dzielnicy mogą być wykorzystane na określone zadania np.: edukację, kulturę, sport, bezpieczeństwo, pomoc, małe inwestycje.

Plan Finansowy Rady Dzielnicy Orłowo na 2014 rok:


Wydział Edukacji
  
1. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla Przedszkola Nr 5 - 3.785,00 zł.
Przedszkole Nr 5 przeznaczy środki finansowe od Rady Dzielnicy na montaż nowego domofonu, który stanowi zabezpieczenie przedszkola.    

2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla Zespołu Szkół Nr 5 - 4.000,00 zł.
Zespół Szkół Nr 5 przeznaczy środki finansowe od Rady Dzielnicy na zagospodarowanie placu zabaw wybudowanego w ramach projektu "Radosna Szkoła" - zakupione będą bramki piłkarskie i nasadzona zostanie zieleń.

3. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych - 10.000,00 zł.
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych przeznaczy środki finansowe od Rady Dzielnicy na zakup sprzętu sportowego.

Wydział Kultury

1. Organizacja festynu „Święto Orłowa” - 17.000,00 zł.

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji

1. Akcja profilaktyczna z zakresu bezpieczeństwa nad wodą - 1.500,00 zł.
Akcja profilaktyczna z zakresu bezpieczeństwa nad wodą - są to prelekcje, pokazy filmowe i pokazy w terenie realizowane przez ratowników Gdyńskiego WOPR wśród młodzieży w szkołach, zawsze na koniec roku szkolnego, przed sezonem wakacyjnym - celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

2. Organizacja imprezy sportowej „Grand Prix Gdyńskich Dzielnic w Biegach Przełajowych” - 4.000,00 zł.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1. Zakup paczek świątecznych na Boże Narodzenie dla potrzebujących rodzin z dzielnicy Orłowo - 4.000,00 zł.


Zarząd Dróg i Zieleni


1. Zakup i montaż ławek na terenie dzielnicy Orłowo - 12.000,00 zł.
Konkretne miejsca i liczba ławek ustalana będzie z Zarządem Dróg i Zieleni w 2014 roku, przed rozpoczęciem realizacji tego zadania.

Radni czekają na pomysły i sugestie gdzie takie ławki powinny się znaleźć prosimy o podawanie dogodnych lokalizacji w komentarzach.


RAZEM:  56.285,00 zł


Niezależnie od powyższych środków jest również budżet inwestycyjno-remontowy. 11 grudnia 2012 roku Rada Dzielnicy Orłowo podjęła uchwałę o wskazaniu zadania inwestycyjnego na lata 2012-2014. Między innymi po konsultacjach społecznych z mieszkańcami wybrana została budowa ulicy Sterników.

Zaznaczmy tu, że Rada Dzielnicy musiała odrzucić kilka ważnych projektów np. przebudowa ul. Balladyny (opisywana również przez inne portale jako jedna z najgorszych ulic w Gdyni, która "płynie razem z deszczem"), ponieważ budżet przeznaczony przez Miasto był niewystarczający, a koszty inwestycji przekraczały kilkukrotnie przeznaczone przez Miasto środki.

Na jakim etapie budowa ul. Seterników jest?


15.01.2013 zaakceptowanie zadania oraz podpisanie przez Prezydenta Miasta Gdyni Zarządzenia Nr 9418/13/VI/R w sprawie przekazania do realizacji wybranego przez Radę Dzielnicy Orłowo przedsięwzięcia remontowo-inwestycyjnego.
28.01.2013 zadanie zostało przekazane do realizacji do Wydziału Inwestycji.
W kwietniu 2013 roku uzyskano warunki techniczne z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni oraz były przygotowywane materiały do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej.
W lipcu 2013 roku została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej z firmą ALFA PROJEKT Tomasz Płonka, z siedzibą we Wrocławiu przy ul.Strońskiej 4a/21. Koszt wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej wyniósł 66.420,00 zł.
Termin realizacji ustalono na 7 kwietnia 2014.


Pisaliśmy również jesienią artykuł o siłowni zewnętrznej, co do lokalizacji, której nie mogła się porozumieć Rada Dzielnicy z Ogrodnikiem Miasta. Jak poinformowała nas Rada Dzielnicy - Plan budowy siłowni plenerowej nie został zarzucony. Pomimo negatywnej opinii Ogrodnika Miasta, Rada Dzielnicy skierowała wniosek do Prezydenta Miasta Gdyni o uruchomienie środków finansowych Rady Dzielnicy na realizację tego zadania we wskazanej przez Radę Dzielnicy lokalizacji.


Czekamy również na wasze pomysły dotyczące przeznaczenia powyższych środków!
_____________

P.K.

{jcomments on}

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,