Tu jesteś: Strona startowa

W budżecie Miasta Gdyni corocznie wyodrębnia się środki finansowe na działalność dzielnic. Nowością od 2011 roku jest budżet inwestycyjny, który przeznaczony jest na realizację przedsięwzięć inwestycyjno – remontowych.Poniżej prezentujemy plany rozdysponowania przez Radę Dzielnicy obu budżetów.

W 2013 roku dla Orłowa na działalność dzielnic przekazana została kwota 55.320,00 zł, która zgodnie z Planem Finansowym Rady Dzielnicy na 2013 rok została rozdysponowana na 4 zadania.

1. 7 000,00 zł - dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla Zespołu Szkół Nr 5 - pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu zabezpieczającego rowery uczniów dojeżdżających do szkoły. W szkole z tego środka transportu korzysta obecnie około 30 osób, a z każdym rokiem ich liczba wzrasta.


2. 4000,00 zł - zakup paczek świątecznych na Boże Narodzenie dla najuboższych mieszkańców naszej dzielnicy.


3. 20 000,00 zł - organizacja festynu „Święto Orłowa”.


4. 24 320,00 zł - urządzenie terenu rekreacyjnego w dzielnicy Orłowo - w planach jest urządzenie tzw. siłowni zewnętrznej w rejonach mola orłowskiego.


Miasto Gdynia w 2011 roku wprowadziło w życie projekt mający na celu zwiększenie roli mieszkańców w procesie decyzyjnym dotyczącym działań inwestycyjnych i remontowych. W ramach tego projektu dzielnicy Orłowo, przyznano kwotę 811 249,00 zł na realizację przedsięwzięć inwestycyjno-remontowych w latach 2012 - 2014 czyli w czasie trwania obecnej kadencji Rady Dzielnicy.

Po dokonaniu techniczno-finansowej oceny możliwości realizacji wstępnie wytypowanych zadań oraz po przeprowadzeniu konsultacji społecznych Rada Dzielnicy Orłowo wybrała do realizacji zadanie pod nazwą: "Budowa ulicy Sterników - w zakresie wykonania dokumentacji projektowej oraz pierwszego etapu robót budowlanych".


________


P.K.


25.01.2013


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,