Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

W tradycję świąteczną od wieków wpisana jest pomoc osobom najuboższym, samotnym i skrzywdzonym przez los.


Pozostawienie pustego talerza przy stole symbolizuje naszą gotowość do dzielenia się tym co mamy – jedzeniem, dachem nad głową i ciepłem domowego ogniska. Ubóstwo jest najdotkliwiej odczuwalne właśnie podczas świąt. Wigilijny stół nie może zapełnić się wszystkimi potrawami, pod choinką nie znajdą się prezenty, a samej wieczerzy nie będzie towarzyszyć atmosfera radości, lecz poczucie bezradności i rozpaczy.


By stało się ono w te dni mniej bolesne, pomocną dłoń dla najuboższych wyciągnęli Rada Dzielnicy Orłowo przy współpracy z naszym portalem i Zespołem Szkół nr 5 w Gdyni, sponsorzy oraz dyrekcja, nauczyciele, pracownicy a także wolontariusze z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.


Na spotkanie przybyły osoby, które otrzymały zaproszenia z Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej – liczba przygotowanych miejsc uwzględniała ewentualność pojawienia się osób spoza listy DOPS-u.


Na spotkaniu wigilijnym nie zabrakło również akcentów artystycznych. Wigilijny wieczór rozpoczął się od przedstawienia bożonarodzeniowego, nawiązującego luźno do konwencji klasycznych Jasełek.
Ich nowa interpretacja - uwspółcześniona i niekonwencjonalna, w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, bardzo przypadła widzom do gustu.
Występ uwieńczyło wspólne śpiewanie kolęd oraz ciepłe słowa księdza.


Po modlitwie i przełamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wigilii. Dla nikogo nie zabrakło ani miejsca, ani jedzenia. Do suto zastawionych stołów wolontariusze donosili ciepłe potrawy, m.in. czerwony barszcz, pierogi, makaron z serem, bigos i napoje.


Każda rodzina otrzymała świąteczną paczkę, a w niej dary i żywność zebraną podczas świątecznej zbiórki. Dodatkowo, dzieci otrzymały podarunki ze słodyczami i zabawkami.


Organizatorzy szczególnie podkreślają wagę takich spotkań i jak wiele one wnoszą w życie osób w nich uczestniczących, gdyż część z nich znajduje się w dramatycznej sytuacji materialnej i życiowej.


Słowa uznania i podziękowania kierujemy do wspaniałych wolontariuszy, wśród których byli członkowie klubu „8 wspaniałych” – skupiającego młodzież chcącą pomagać ludziom pokrzywdzonym przez los, w ramach działań, jakie podejmuje w tym kierunku szkoła.


Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za włączenie się do akcji, a w szczególności poniższym instytucjom:

- CNTI – właściciel Zbigniew Czajka
- Bar KMAR – właściciel Krzysztof Browarek
- Como Ristorante C.H. Klif – właścicielka Katarzyna Kwidzyńska
- Cukiernia Izabela – właściciele I.B. Wojciechowscy
- Domy Gościnne Raido – właścicielka Halina Kacprzak

- JAMIR- właściciele M.J.Dzielińscy
- Księgarnia Notabene C.H. Klif
- Sklep z zabawkami SMYK C.H. Klif


Szczególnie dziękujemy również Dyrekcji Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, która udostępniła salę do zorganizowania wigilii, a także paniom woźnym, których pomoc okazała się nieoceniona.

Gorące podziękowania płyną również do Dyrekcji Zespołu Szkół. nr. 5 i kadry nauczycielskiej za pomoc w organizacji zbiórki darów.


Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznego spotkania wigilijnego. Bez waszego wsparcia nie byłoby to możliwe.

Chcielibyśmy zatrzymać w sobie przez cały rok budzącą ciepło atmosferę świąt, lecz wydaje się to nam niemożliwe. Nic bardziej mylnego. Przypominają nam o tym słowa Matki Teresy z Kalkuty:
„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.”
_______

P.K.


21.12.2012

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,