Czwartek, 23 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

Remont kładki łączącej naszą dzielnicę z dworcem kolejowym wydaje się trwać  w nieskończoność. Trudno się więc dziwić zniecierpliwieniu i niezadowoleniu mieszkańców.


Redakcja portalu GdyniaOrłowo.pl skontaktowała się telefonicznie z panią Anną Mróz –Asystentką Zarządu FEROCO S.A., czyli firmy odpowiedzialnej za prace w obrębie peronu. Za pośrednictwem pani Anny udało się nam otrzymać odpowiedzi od Kierownika Robót Grupy Robót Inżynieryjnych FEROCO S.A., pana Tomasza Toczko.

Kiedy zakończy się remont kładki?


Aktualnie zdemontowane schody na peron SKM zostaną oddane do użytkowania do końca czerwca.

Prace przy wykonaniu fundamentów w peronie SKM są czasochłonne, gdyż wszystko można wykonać tylko ręcznie, zarówno rozkucia starych fundamentów jak i wykopy pod nowe.


Ile będzie zainstalowanych wind, i czy będą one monitorowane? W jakim terminie udostępnią Państwo wejście na peron?


Na kładce zamontowane zostaną cztery windy. Po jednej przy każdej schodni. Termin całkowitego oddania zakończenia prac na kładce przewidujemy na koniec września. Termin ten aktualnie uzależniony jest od montażu wind. Ciągle czekamy z zatwierdzeniem typu urządzeń dźwigowych, gdyż te, które wskazane były w projekcie zupełnie nie nadają się do zabudowy przy kładce.


Konstrukcja windy musi być samonośna, i niewskazane jest przenoszenie dodatkowych obciążeń na konstrukcję kładki. Jednocześnie z uwagi na warunki pogodowe panujące w trakcie budowy przęsła nad torami PLK, niemożliwe było położenie żywicy na nawierzchni kładki. Żywicę będziemy układać pod ruchem pieszym, dlatego też należy spodziewać się delikatnych utrudnień. Kładka oczywiście będzie cały czas otwarta dla podróżnych i przechodniów.


Przed demontażem starej kładki, na obiekcie zainstalowany był monitoring Gdyńskiego Centrum Kryzysowego. Zakładam, iż po zakończeniu zostanie on na nowo zabudowany. Aktualnie w windach nie ma przewidzianego oddzielnego monitoringu.
W celu  uniknięcia dewastacji, użytkownik zażyczył sobie, aby dwie ściany każdej z wind były przeszklone.


Czy będą Państwo remontowali jedynie kładkę, czy też cały dworzec?


Remontowi podlega jedynie kładka, oraz peron dalekobieżny.
Peron SKM pozostaje bez zmian. Jedynie w okolicy windy zostanie on nieznacznie wydłużony.


_____________________________________

E.P.


28.08.2012


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,